niedziela, 20 czerwca 2021

Venita • Ziołowe, naturalne farby do włosów

Venita niedawno poszerzyła swoją ofertę o produkty bio i naturalne. Znajdziemy tam m.in. szampony, odżywki, hydrolaty i oczywiście naturalne, wegańskie farby do włosów na bazie ziół. 
Ziołowa farba Venita, ma za zadanie nie tylko zmienić kolor naszych włosów, ale także odżywić, zregenerować, wzmocnić włosy, przywrócić naturalny blask oraz gładkość. Brzmi bardzo zachęcająco prawda?

Farby są wolne jakichkolwiek dodatków chemicznych i oddają nam to co najcenniejsze: 
> długotrwały efekt z naturalną niewidoczną linią odrostu,
> optymalnie pokrywają siwe włosy,
> pogrubiają włosy i zwiększają ich objętość,
> możliwość łączenia składników dla uzyskania indywidualnego koloru,
> nie zawierają syntetycznych barwników
> odpowiednie dla osób z wrażliwą skórą
> polecane dla VEGAN


Dostępne kolory to: czarna czekolada, brąz, henna, czerń indygo, orzechowy brąz, kasztanowy brąz oraz miedziany blond. Uzupełnieniem kolekcji farb jest odżywka o neutralnym kolorze.

W zależności od wybranego koloru farba zawiera inne zioła: 
> czarna czekolada - indygo i henna, 
> brąz - henna i indygo, 
> henna, 
> czerń indygo - czyste indygo, 
> orzechowy brąz - henna, indygo oraz senna/cassia, 
> kasztanowy brąz - rubia, henna oraz indygo, 
> miedziany blond - czysta rubia,
> odżywka (neutralna) - czysta senna/cassia


W każdej farbie znajdziemy 2 saszetki z proszkiem koloryzującym, rękawiczki, czepek oraz instrukcję gdzie mamy opisane jak dokładnie używać farby.
W instrukcji, do każdego koloru, jest informacja w jakiej temperaturze musi być woda, którą użyjemy do zrobienia naszej mieszanki, jak zrobić mieszankę - są nawet wskazówki, że można dodać sok z cytryny (do henny) dla zakwaszenia i uzyskania intensywniejszego zabarwienia, albo można wymieszać proszek z czarną herbatą zamiast z wodą (brązowe i czarne kolory farb) i że dla włosów odpornych na farbowanie można dodać łyżeczkę soli. Jest też tabela ile minimalnie i maksymalnie powinniśmy trzymać mieszankę (30 min - 2h, w przypadku odżywki 1h - 6h).
 
Według mnie instrukcja jest bardzo przejrzysta i nawet dla osób, które nie stosowały nigdy henny, czy tego typu farb ziołowych (czyli również ja) jest prosta do zrozumienia, choć zawsze wydawało mi się, że robienie i nakładanie takich mikstur na włosy jest po prostu trudne, więc nawet się za to nie zabierałam.
Bardzo się cieszę, że powstają produkty tak łatwe w użyciu dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z ziołowymi farbami, ale nie wiedziały za co się złapać, czego i ile trzeba dodać, aby uzyskać dany efekt. Tutaj instrukcja jest jasna, obszerniejsza niż przy drogeryjnych farbach, które dotychczas miałam okazję stosować, więc myślę, że można być spokojnym, że wszystko wyjdzie jeśli będzie się wykonywać mieszankę zgodnie z zaleceniami.


Jak używać: Przed użyciem farby ziołowej Venita należy umyć włosy łagodnym szamponem bez silikonów. Następnie wymieszać zioła z wodą i nałożyć równomiernie na włosy (jeśli temperatura jest za wysoka to można poczekać aż się obniży), nakładamy od nasady po końcówki, pasmo po paśmie. Po nałożeniu ziół nakrywamy głowę czepkiem i możemy jeszcze owinąć ręcznikiem dla utrzymania ciepła. Po upływie określonego czasu dokładnie spłukujemy mieszankę z włosów (nie używamy szamponu, ani odżywki!). Nie myjemy włosów przez 48h. 

Farby na bazie ziół to idealny wybór jeśli chcemy zmienić kolor naszych włosów oraz je pogrubić. Jest to koloryzacja bez zniszczeń, która sprawi, że kondycja naszych włosów będzie jeszcze lepsza niż przed takim zabiegiem.


____
Wskazówka: Pamiętajcie, że po indygo nie jest zalecane rozjaśnianie włosów, bo mogą wyjść zielone - jeśli koniecznie chcecie rozjaśnić włosy to trzeba pójść do fryzjera i uprzedzić o tym, czym się farbowało.

4 komentarze:

 1. Henna nie taka straszna jeśli odpowienio do tego podejść
  Należy do właściwego koloru dobrać odpowiednią temperaturę wody
  Lubię zapach ziółek jaki towarzyszy farbowaniu henną :)
  Można też kontrolować jej nasycenie długością aplikacji

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam te farby u dziewczyn, sama nie farbuje włosów, jednak gdybym miała zacząć to chyba bym się na taką zdecydowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy wpis, gdzie można kupić te farby?

  OdpowiedzUsuń
 4. To pewnie bardzo fajna alternatywa dla osób, które mają wrażliwą skórę głowy. Jak długo utrzymuje się taka farba na włosach?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie postu i komentarz :)

Copyright © 2016 Malinowy Skarbiec , Blogger