czwartek, 14 grudnia 2017

Aplikacje, które pomogą Ci schudnąć

Jestem osobą, która co jakiś czas jest na diecie. Nie umiejącej na niej wytrzymać i w końcu poddającej się słodyczom, czy też innym smakołykom. Jednak w czasach gdzie możemy na telefon ściągnąć nawet aplikacje z kupą czy innymi głupimi rzeczami, są też te przydatne, które są warte naszej uwagi. Endomondo itp. znają wszyscy, więc ja powiem o tych, mniej znanych, które sprawdziły się u mnie i są warte sprawdzenia.


1. Fitatu - licznik kalorii
Bardzo prosta w obsłudze i wspaniała aplikacja. Szczerze ją uwielbiam. Dzięki niej możemy kontrolować ilość spożywanych kalorii, białka, tłuszczy i węglowodanów. Ilość kcal, którą możemy spożyć w ciągu dnia jest oblicza na podstawie naszych danych. Wpisujemy tam płeć, wiek, wzrost, wagę, wagę do której dążymy, ile chcemy schudnąć (maks 1 kg tygodniowo), aktywność w ciągu dnia oraz aktywność treningową.
Produkty dodajemy ręcznie bądź też skanujemy kod produktu i jeśli jest on w bazie to możemy go dodać (wtedy też wpisujemy ile spożyliśmy danego produktu). Możemy także połączyć aplikacje np. z Endomondo aby samo dodawało nam spalone kalorie lub też możemy dodawać treningi ręcznie. Wszystko idzie ładnie i pięknie. W prosty sposób kontroluje się to co się je. Można także dodawać przepisy lub je wybierać z już dodanych przez innych użytkowników.
Mi to bardzo ułatwiło, dało nawet trochę motywacji, szczególnie gdy już widziałam efekty.


 

 

2. 30 Dni wyzwania fitness - trener chudnięcia

Aplikacja z ćwiczeniami. Są tu ćwiczenia na całe ciało, ramiona, brzuch, pośladki oraz nogi. Każdy dział ma w sobie 6 różnych zbiorów zadań (każdy po 30 dni) i każdy zależy od zaawansowania. Aplikacja sama podaje nam ćwiczenia i ilość powtórzeń. Przy desce lub krzesełku leci nawet czas (najpierw 5s na przygotowanie).
Jedynym minusem są błędy w tłumaczeniu gdzie tułów/brzuch jest jako odwłok, a deska jest jako pompki, mimo że normalne pompki też są. Różnica jest w opisie tych ćwiczeń (opis pokazuje się za każdym razem jak wykonujemy ćwiczenie) oraz w tym, że przy normalnych pompkach jest liczba powtórzeń, a przy desce-pompce są sekundy.
Bodajże co 4 dni mamy wolne od ćwiczeń, więc jeśli ktoś po 3 dniach nabawi się zakwasów to potem będzie miał spokój przez jeden dzień :D
Na koniec każdego dnia w danej partii ciała pokazują nam się spalone kalorie oraz czas w jakim wykonaliśmy dane ćwiczenia.


 

  

A Wy używacie jakichś aplikacji tego typu?


Zapraszam do polubienia:
Fanpage bloga KLIK
Instagram KLIK
Twitter KLIK
DressCloud KLIK
Follow my blog with Bloglovin

Proszę o niezostawianie linków do swoich blogów/stron w komentarzach. Dziękuję!

8 komentarzy:

 1. Nie korzystam z takich aplikacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietne appki, skorzystam z treningu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. KIedyś próbowałam z takimi apkami, ale dałąm im spokoj i sama sie zmobilizowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś próbowałam współpracować z apką tego typu, jednak szybko straciłam zapał do jej uzupełniania =)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja korzystam z myfitnesspal. Dodajesz posiłki i apka liczy kalorie oraz składniki odżywcze w diecie. Do tego ściąga automatycznie dane z Endomondo czy Zdrowie (IOS), można tam też ustanawiać sobie cele, znaleźć przepisy, wskazówki motywacyjne i popisać z ludźmi na forum. Dla mnie wielozadaniowy ideał :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie są ciekawe dla kogoś na diecie, a ja nie lubię być na diecie ;))

  OdpowiedzUsuń
 7. O i to jest dobry pomysł na nowy rok.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pobrane mam teraz "Ćwiczenia w domu" bo zależało mi na krótkich ale różnorodnych ćwiczeniach całego ciała. Mam nadzieję, że polubię się z nim na dłużej bo zazwyczaj treningi nudziły mi się po pewnym czasie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie postu i komentarz, jednak proszę — nie zostawiaj linków — wiem jak do Ciebie trafić ;)

Copyright © 2016 Malinowy Skarbiec , Blogger